GÜVENLE SOFRALARDA

FRİGOPAK’IN HİKAYESİ

ŞİRKET PROFİLİMİZİ İNDİRİN

1984 yılında başlayan macera…

30+ Ülkeye ihracat

Frigopak, 1984 yılında kuruldu. Kurulduğu günden itibaren, gerek üreticiye gerek tüketiciye verdiği değer, inovatif yaklaşımlar ve kendi alanındaki gelişmeleri daima yakından takip edip uygulaması sayesinde kısa sürede başarıya ulaştı. Bugün, Bursa İnegöl’de 30.000m² arsa üzerine 27.000m² kapalı alanda kurulu olan ve son teknoloji ürünü ekipmanla donanmış modern fabrikasında, konserve ve dondurulmuş gıda, gazlı-gazsız içecekler ve meyve suyu, üretiyor. Firmamız, üretiminin tamamına yakınını, başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere ABD ve Japonya dahil 5 kıta ve 30 ülkeye ihraç ediyor.

üretim kalitesi

Güven&lezzet

Frigopak, yüksek ürün kalitesini; üretim kalitesi, ham madde ve servis-hizmet kalitesi ile birleştiriyor. Üreticiye kıymet veren Frigopak, güvenilir ve garantili anlaşmalarla ülke tarımının desteklenmesi ve gelişmesine de aracılık ediyor. Baştan sona makineleşmiş, otomatik sistemlerle meyve ve sebzelerin en lezzetli halleriyle tüketiciye ulaşmasını hedefliyor. Firmamız, yüzlerce farklı ürün sunma kabiliyetine sahip. Sebze ve meyve konservelerinin yanı sıra, meyve suyu hatlarında, cam şişelerde meyve suları, meyve nektarları ve aromalı soğuk çaylar gibi yüzlerce çeşit sunuyor.

SERTİFİKALI KALİTE

İlkeli imalat

İhracat yaptığı ülkelerdeki sıkı gıda güvenliği denetimlerinden tam puan alan Frigopak, BRC (AA+), IFS (Higher Level), ISO 9001 ve ISO 22000 HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point), ISO 14001, Helal, Kosher, FDA belgelerine ve Sedex ve BSCI sosyal uygunluk standartlarına sahip. Firmamız, BRC ve IFS gibi global gıda güvenliği standartlarının tüm gerekliliklerinin yerine getirildiği, İyi Üretim Uygulamaları’nın (GMP) esas alındığı, gerek üretim hatları gerek çalışan kıyafetleri gerekse sosyal alanların temizlik ve hijyeniyle birlikte, güvenilir gıda üretim alanı sağlıyor.

ÖZENLİ ÇALIŞMA ORTAMI

%80 Kadın gücü

Frigopak için hizmet kalitesi kadar çalışan memnuniyeti de büyük önem taşıyor. Sektöre uygun eleman yetiştirme misyonunun yanı sıra kadın gücüne ve istihdamına da önem veriyor: 1000’in üzerindeki çalışanlarımızın yüzde 80’ini kadınlar oluşturuyor. Çalışanlarına en güvenli ortamı ve şartları sunmayı hedefleyen Frigopak, Türk Standartları Enstitüsü’nün ve Çalışma Bakanlığı’nın belirlediği hizmet yeri kriterlerine uygun düzenlenmiş, çalışan sağlığı ve güvenliğini ilk sıraya koyan bir çalışma ortamı sunuyor.

GELECEĞE YATIRIM

Çevreye duyarlı

Frigopak doğal kaynakların gelecek nesiller için önemini çok iyi biliyor. Ham madde atıklarının %95’i bio-enerji tesisine verilerek elektrik enerjisine ve doğal gübreye dönüştürülmesi sağlanıyor. Dönüştürülen bu enerjinin sanayi üretim tesislerinde, elde edilen gübrenin de tarımda kullanılmasıyla geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik zincirlerine büyük ölçüde katkı sağlıyor. Diğer tüm metal, cam ve kağıt atıklarını da ayrıştırıp uygun geri dönüşüm tesislerine göndererek çevreye ve doğaya karşı olan görevini yerine getiriyor.

42.300 tonluk işleme kapasitesi

Yüksek kapasite

İşletmemiz yıllık 42.300 ton meyve/sebze işleme kapasitesine sahip:
– Baştan sona makineleşmiş otomatik mandalina soyma ve dilimleme hattı, günde 250-350 ton ham madde işliyor.
– Greyfurt hattı, günde 100-150 ton ham madde işliyor.
– İki ayrı cam kavanoz dolum hattının her biri çalışılan ürüne ve ambalaj hacmine göre 4000-8000/saat kapasiteyle hizmet veriyor.
– Üç pastörizatör ile saatte ortalama 50 bin teneke kutu kapasitesi mevcut.
– Bir Frigoscandia IQF meyve ve sebze dondurma hattımız, işlenen ürüne göre 1500-2500 kg/saat kapasiteli.
– Bir adet dondurulmuş kalibreli çilek ve vişne işleme hattımız mevcut.
– 3000+ ton kapasiteli donmuş muhafaza depoları ve
– 3.000-8.000 şişe/saat kapasiteli cam şişe sıcak dolum meyve suyu hattımız mevcut.

BİZİM ÖZENİMİZ, SİZİN MARKANIZ

İhracat pazarları

Frigopak konserve ve dondurulmuş meyve/ sebze üretiminin çoğunu “Private Label” «özel markalı» ürünler olarak ihraç ediyor ve büyük markaların güvendiği imalatçı olarak ön plana çıkıyor. Siparişlerin önceden alınıp kontrata bağlanması, yurt dışındaki büyük zincir mağazalar ve ithalatçılarla çalışması ve satış noktaları için giriş bedeli ödememesi firmamızı finansal açıdan da güven veren konumda tutuyor. Genellikle iç pazarda talep gören içecek gruplarındaysa bazı ulusal zincirlere direkt olarak, perakende noktaları ve kurumsal müşterilere de distribütörleri vasıtasıyla satış yapıyor.

KONSERVE MEYVELER

Dilim mandalina, dilim greyfurt, dilim portakal, karışık dilim greyfurt, kara kiraz, boyalı kiraz, erik, çilek, vişne, tane nar konserveleri 314 ml, 425 ml, 580ml, 850 ml, 1255 ml, 2650 ml, 3000 ml, 4250 ml teneke kutularda işleniyor. Müşterilerin talebine göre ebatlarda cam kavanoz kara kiraz, boyalı kiraz, çilek, erik, vişne ve tane nar konserveleri imal edilebiliyor.

DAHA FAZLA BİLGİ

KONSERVE SEBZELER

Doğal lezzetini koruyacak şekilde işlenen közlenmiş veya közlenmemiş, şerit veya bütün biber çeşitleri (Capia, CW), közlenmiş patlıcan, bezelye ve Meksika fasulyesi konserveleri talebe göre cam kavanoz ya da 314 ml, 425 ml, 580ml, 850 ml, 1255 ml, 2650 ml, 3000 ml, 4250 ml ebatlarında teneke kutularda üretiliyor.

DAHA FAZLA BİLGİ

DONDURULMUŞ MEYVE VE SEBZE

Dondurulmuş meyvelerde böğürtlen, çilek, vişne, frambuaz, incir, erik, kiraz, dilim portakal, dilim mandalina, dilim greyfurt, portakal kabuğu, tane nar; dondurulmuş sebze olaraksa biber çeşitleri, közlenmiş biber, közlenmiş patlıcan Frigopak’ın imalat ettiği ürünlerden. Paketleme, müşterilerimizin talep ettikleri ambalaj ve spesifikasyonlarda hazırlanıyor.

DAHA FAZLA BİLGİ

MEYVE SULARI

Kendi markamız olan Sunpride etiketiyle, kara üzüm suyu, nar suyu, portakal suyu, ananas suyu, elma suyu, kırmızı greyfurt suyu, mandalina suyu, vişne nektarı, C-Mix, karışık meyve suyu, 7 meyve+7 vitamin karışık meyve suyu, domates suyu çeşitlerimiz, 250 ml, 500 ml ve 1000 ml cam şişelerde imal ediliyor.

DAHA FAZLA BİLGİ